A masszázs az egyik legősibb és legkellemesebb természetes (káros mellékhatásoktól mentes) módszer, a betegségek megelőzésére és gyógyítására, az egészség megőrzésére.
- A masszázsterápia során alapvető a vérkeringés fokozása, melynek hatására felgyorsul a különféle lerakódások felszívódása, csökken a lerakódott zsír mennyisége. - Megszűnnek a bőr alatti kötőszövetben lévő feszülések, letapadások. - Fokozódik a nyirokkeringés, változik az anyagcsere, a testhőmérséklet, a légzés, fokozódik a vizelet kiválasztás, ezáltal a méregtelenítés. - Masszázs után növekszik az izomzat teljesítőképessége, az elvégzett izommunka gyorsabbá és kitartóbbá válik.
A reggeli séta után masszázzsal kényeztessük magunkat.
Kezdjük a fejünkkel: Masszírozzuk a fejbőrt úgy, ahogy hajmosáskor szoktuk, majd az egyes hajtincseket vegyük ujjaink közé, és enyhén húzzuk fölfelé őket.
Hasmasszázs: két kezünket egymásra téve helyezzük a hasunkra, és a hasra-alhasra enyhe nyomást gyakorolva végezzünk lágy, körkörös masszírozást. A comb izomzatát először a jobb, majd a bal oldalunkon, mindkét kezünkkel térdtől fölfelé haladva, erőteljesen gyúrjuk meg: nyomjuk, szorítsuk, hengereljük a húsos izomszövetet.
A lábfejnek különösen nagy figyelmet kell szentelni, hiszen talpunkon fontos reflexpontok találhatók. Először az egyik kezünk hüvelykujjának körző nyomásával masszírozzuk a talpunkat, majd két kezünkkel simítsuk ki, mégpedig a lábujjaktól egészen a bokáig.
Tested kényeztetésére a következő alapanyagokat használhatod: joghurt, tejszín, méz, banán, szőlő, uborka, mandula, citrom, eper, mentalevél és olívaolaj.